Skyfire

Skyfire 5.0

Prawdziwy Internet w telefonie

Zalety

  • Bardzo dobry wygląd stron
  • Działają technologie Flash, Ajax i Java
  • Karta szybkiego wybierania

Wady

  • Powolna
  • Zoom działa skokowo

Doskonały
9

Skyfire to darmowa przeglądarka internetowa. Program umożliwia korzystanie w telefonie z pełnej funkcjonalności stron internetowych.

Skyfire pozwala na obsługę technologii Flash i Ajax, strumieniowanie wideo oraz oglądanie większości formatów plików graficznych. Dzięki temu strony internetowe w telefonie nie różnią się specjalnie od tych oglądanych na monitorze komputera.

Niestety Skyfire nie używa jak Opera Mini serwerów odchudzających strony internetowe. Dlatego korzystanie z tej przeglądarki może być kosztowne dla osób bez dobrego planu taryfowego na pakietową transmisję danych, a przede wszystkim dość powolne. Strony internetowe przeskalowane do wielkości ekranu telefonu są czytelne, ale opcja powiększania nie działa płynnie.

Silnym punktem Skyfire jest konfigurowalna strona startowa, pozwalająca na wyświetlanie aktualizowanych wiadomości z popularnych serwisów informacyjnych, społecznościowych (jest m.in. Twitter i Facebook) oraz własnych kanałów RSS, zdefiniowanych przez użytkownika. To bardzo wygodne rozwiązanie oszczędzające zarówno niepotrzebnego klikania, jak i transferu danych.

Skyfire jest stabilny, szybki, działa w obu orientacjach ekranu. To świetny zamiennik dla systemowej przeglądarki Internetu, jednak ustępuje znacząco Operze Mini

Opinie użytkowników o Skyfire